Суперкомікс Україна

У американському коледжі Стейтен Айленд департамент філософії очолює професор Марк Уайт, який став дуже популярним і відомим через те, що сумістив дві речі – комікси та філософію. На прикладі MARVEL та DC він пояснює етичні дилеми, які стоять перед героями американських коміксів. До речі, має дуже цікавий сайт.

Марк Уайт вважає, що IRONMAN та Капітан Америка є представниками різних філософських концепцій. В епізоді “Месники: ПРОТИСТОЯННЯ” обидва герої озвучують свої політичні позиції. IRONMAN наголошує на тому, що питання безпеки є критичним для виживання, а отже потенційні загрози, які несуть сильні інституції, є другорядними.

Натомість, Капітан Америка у тому самому фільмі, займає лібертаріанську позицію і вимагає свободи від будь-якого контролю з боку міжурядових структур, натякаючи на можливість використання такого контролю з меркантильною метою. Адже, він мав поганий досвід з такою концепцією – подібна організація була інфільтрована Гідрою.

Потім, у фільмі ENDGAME Залізна людина накидується на Капітана Америка з критикою, дорікаючи останньому, що Кеп не дослухався і не дав можливість створити для планети надійний щит, побудований на контролі, який би убезпечив землян від небезпеки божевільного ідіота, який спочатку хотів знищити половину всесвіту, а потім зрозумів, що треба винищити весь.

Контраргументів від Капітана Америка в фільмі не показано.

Однак, в результаті, сценаристи епопеї вирішили, що саме IRONMAN клацне пальцями з камнями вічності на своїй руці, внаслідок чого пожертвує собою заради перемоги над супротивником.

Мені здається, що сценаристи могли б довірити цю жертву самому Капітану Америка. Однак, в такому разі, це не було б настільки трагічно. Адже IRONMAN свідомо йшов на жертву, розуміючи, що ніколи більше не побачить дружину і доньку. Розуміючи про ціну він попереджував Капітана Америку про те, що готовий іти тільки до тієї миті, доки не постане загроза втратити те, що він мав.

Таким чином стає зрозумілою логіка сюжету.

Тільки той, хто має що втрачати (а у Капітана Америка не було ні сім’ї, ні дітей), може стояти на позиціях розбудови консервативних поглядів та державницьких позицій, що використовують контроль як засіб убезпечити спільноту.

Відмова Капітана Америка від такого розвитку суспільної безпеки призвела до того, що Залізній людині довелося пожертвувати собою, щоб відновити баланс.

Однак, парадокс в тому, що при тотальному контролі не могло б з’явитися устаткування “Людини-Мурахи”, яке і дозволило подорожі в часі і дало усім шанс.

Мені здається, що українське суспільство уособлює собою єдність “Залізної людини” і “Капітана Америка”.

З одного боку, наша база “ВІРИМО У ЗСУ” говорить про беззаперечне і безвідносне делегування захисту нашого життя тим, хто готовий на ультимативну (граничну) жертву.

З іншого боку, ми постійно атакуємо наші власні інституції, не даючи змоги побудувати засоби контролю (отже, безпеки).

Мені здається, що така конфігурація також може бути причиною того, чому з’являються такі статті, як сьогодні у WaPo.

Ми сьогоднішні уособлюємо собою те, чим США колись були.

Тому MAKE AMERICA GREAT AGAIN – це означає SUPPORT UKRAINE.

Враховуючи це, нас можуть побоюватися обидва табори політичних супротивників в США, оскільки Україна – це оживший комікс. А для американської спільноти – це страшна зброя, з якою доведеться домовлятися.

Але добра новина в тому, що іншого вибору ні в кого на планеті немає. Ну, окрім як знищити нас усіх…

Дмитро Золотухін

5/5 - 3

ПІДТРИМАЙТЕ НАШУ РОБОТУ
з інформування – загального громадського і персонального (політиків, підприємців і митців)
про події в Україні заради її перемоги ↓
ІНФОСОТНЯ
або в банку InfoAvengers
або на карту 5375411200720295
---
👁 1332