Ізраїль продає танки Merkava Польщі і Україні?

За інформацією видання Walla, Міноборони Ізраїлю під впливом США погодилося продати танки Merkava Mark 2 і 3 виробництва 1990-х років країнам Європи. Вони призначені для Польщі та України.

Як пише видання, співробітник служби безпеки Ізраїлю підтвердив, що зараз ведуться переговори з двома європейськими країнами. Однак на цьому етапі немає готовності для угоди. Один з польських військових експертів повідомив, що танки призначені для Польщі та України.

За словами того ж джерела, “Україна має танки і БТРи, але вона готується до затяжної війни і намагається зібрати сили для бойових дій до кінця 2024 року”. Щодо публікацій про продаж танків “Меркава” в Європу, він сказав, що “Є можливість вдосконалення танків в Ізраїлі або в партнерстві з польськими оборонними промисловцями, які мають для цього потенціал. Усім відомо, яке значення танк відіграє на полі бою. Вогнева міць, маневреність і захист є значною доданою перевагою в бою”.

Видання пише, що ізраїльський уряд піддався тиску з боку США, щоб допомогти Україні, незважаючи на спроби підтримувати стабільні відносини з Москвою та безперервно просувати механізм запобігання російсько-ізраїльським сутичкам у Сирії.

У той же час Міноборони Ізраїлю відповіло, що “після початку війни в Європі кілька країн виявили інтерес до закупівлі старих танків Merkava з надлишків ЦАХАЛу, які були списані багато років тому. Контакти ще не досягли угоди та ще не схвалені Міністерством безпеки та/або зацікавленими країнами”.

Merkav

5/5 - 3